Работа в Польше без разрешения

26.07.2012
Работа в Польше без разрешения

Незважаючи на високі показники безробіття у Польщі в 2012 році працевлаштування тут можуть знайти навіть на 20% більше українців, ніж в минулому. Така ситуація пояснюється не тільки низьким рівнем заробітної плати, яка виплачується громадянам України, але також можливістю працевлаштування їх без дозволу та бюрократичної тяганини. Д-р Максим Ференц, координатор Ukrainian Desk в варшавському офісі ЮФ "Халас і Партнери" За інформацією міністерства праці і соціальної політики Польщі за період січень-травень 2012 року районні управління праці зареєстрували 139 972 заяв юридичних і фізичних осіб про намір працевлаштувати іноземців з країн, які не є членами ЕС (131 443 заяв стосується власне громадян України). Конкуренційність працівників з України збільшується також у зв’язку зі спрощенням процедури їх працевлаштування у Польщі та відсутністю додаткових витрат пов’язаних з отриманням необхідних дозволів. Відповідно до польського законодавства без дозволу на працевлаштування можуть працювати такі категорії громадян України, як: особи, які проводять семінари, проходять стажування в польських фірмах, виконують функції радників, або інші пов’язані з реалізацією проектів фінансованих з бюджету Європейського Союзу. Не мусять отримувати дозвіл на працевлаштування також вчителі іноземних мов, які працюють в дитячих садках, школах та інших освітніх установах. Без дозволу можуть здійснювати свою професійну діяльність постійні кореспонденти засобів масової інформації, які отримали акредитацію міністерства закордонних справ Польщі. І це далеко не вичерпний список осіб, які можуть вільно працевлаштуватися у західного сусіда України. Незважаючи на характер роботи, яку виконуватимуть в Польщі громадяни України, не мусять також отримувати дозвіл на працевлаштування українці, які працюватимуть не довше 6 місяців протягом року. Польська фірма, яка хоче працевлаштувати сезонного працівника з України повинна лише повідомити про це відповідний районний відділ праці. Можливість заробити на кишенькові витрати мають також студенти з України, які навчаються в польських ВУЗах – для них законодавчо передбачений тримісячний термін праці в Польщі без відповідного дозволу (протягом канікул – в червні-серпні). Незважаючи на досить ліберальний підхід польського законодавства до працевлаштування українців, останні повинні пам’ятати про те, що відсутність потреби отримання дозволу на працевлаштування не звільняє від візового обов’язку, а відповідну працю можна виконувати виключно на території Польщі.




Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.
 

Архитектура

Дизайн интерьеров

Стройматериалы

 

Парки мира

  • Аскания-Нова

    Асканийский заповедник отнесен к «100 великим заповедникам и паркам мира» здесь расположен единственный в Европе участок типчако-ковыльной степи, которого никогда не касался плуг!

  • Германия. Баден-Баден и Бойтиг. Розы на курорте

    Заслуживает внимания, потому что:
    - это розарий в курортном парке и конкурс на горе Бойтинг;
    - удостоен звания «Сад мастерства»;
    - имеет филиал – конкурсный розарий, где регулярно проходит конкурс «Золотая роза Баден-Бадена».

  • Италия. Каврилья. «Карла Финеши»

    Заслуживает внимания, потому что:
    - это крупнейший частный розарий и музей роз;
    - розы высажены по группам, видам, подвидам и сортам (снабжены сложной классификацией с указанием родительских видов и сортов), при этом максимально сохранена традиционная ботаническая типология;
    - здесь можно проследить эволюцию розы с древнейших времен до наших дней.

  • Франция. Виландри

    Сад замка Вилландри — один из самых посещаемых садов. Всемирную известность обрел благодаря грандиозному декоративному огороду. Искусство кухонного сада возникло здесь давно.

  • Каменные могилы

    Стоит посмотреть, потому что:
    - многие историки и археологи утверждают, что «Каменные могилы» древнее Стоунхенджа, египетских пирамид и всех зиккуратов Востока;
    - это 400 га живописной целинной степи.

  • Мариинский парк

    За годы своего существования в Мариинском парке были высажены разнообразные декоративные деревья и кустарники.Аллеи парка – извилистые и нарочито естественно вписанные в ландшафт – досихпор украшают клены, липы и каштаны.